pieniądze z długu - monety i banknoty

Jak uniknąć komornika? Popularne wymówki dłużników

Czasami sposoby, które stosowane są przez dłużników, byleby tylko uniknąć spłaty długów bywają szokujące, nawet dla tych, którzy przysłowiowe zęby zjedli, pracując jako windykatorzy czy komornicy. Metody bywają naprawdę odkrywcze. Wszystko po to, aby uniknąć oddania długu, który powinien być spłacony w terminie. Warto poznać kilka wymówek, bo przecież podobne możemy usłyszeć od znajomych, którym nieopatrznie i w przypływie dobrego serca pożyczyliśmy pieniędzy.

Trudna sytuacja życiowa

To nic innego jak żerowanie na współczuciu i dobrym sercu. Oczywiście, zdarzają się nagłe choroby, wypadki, ale jeśli wymówka się powtarza, należy się zastanowić, czy nie jest to tylko gra na czas i czy przypadkiem nie jesteśmy wykorzystywani. Warto w tym momencie dokładnie dopytać o rodzaj choroby i przebieg leczenia. Kłamstwa można w dzisiejszych czasach łatwo zweryfikować, wystarczy sprawdzić, czy ciężko chory członek rodziny nie jest waśnie aktywny na Facebooku.

pieniądze z długu - monety i banknoty

Wszystko będzie już jutro

To bardzo częsta strategia, przy każdym telefonie czy wezwaniu do zapłaty dłużnik stwierdza, że wszystko będzie jutro lub udaje, że już wykonał przelew bankowy. Tacy dłużnicy liczą na to, że uśpią czujność komornika, który przecież nie sprawdza codziennie swojego konta firmowego.

Nie ma problemu

To strategia dłużników, którzy udają swoją ignorancję, a troszkę i roztargnienie. Nie dostrzegają problemu i usiłują doprowadzić do sytuacji, w której i ty go zbagatelizujesz. Czasem stwarzają wrażenie, że są wręcz obrażeni tym, że ktoś zawraca im głowę błahostką. Udają, że nie zwracają uwagi na drobiazgi, że tak nikłe kwoty nie robią na nich wrażenia, a tak naprawdę, gdyby nie one, często brakowałoby im na życie.

Nikt nie płaci, to i ja nie muszę

To kategoria dłużników, którzy mają własne prawdy objawione. Otaczają się taki samymi jak oni, funkcjonują w określonym środowisku, w którym długi, kredyty i unikanie komorników to chleb powszedni. W ogóle nie widzą powodu, aby płacić swoje zobowiązania, uważają, że to im się należy i wręcz jako bezczelność traktują upominanie się o zwrot długu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *