Rosnące oszczędności

Konto oszczędnościowe – gdzie założyć?

Oszczędzanie pieniędzy jest bardzo przydatną umiejętnością. Codziennie wydajemy mnóstwo pieniędzy na rzeczy, bez których można się obejść. W budżecie domowym każdego z nas jest duży potencjał do oszczędzania. Zalety oszczędzania pieniędzy docenimy w sytuacji, w której stracimy źródło dochodu i będziemy potrzebować pieniędzy na czarną godzinę. Na niekorzystne sytuacje w naszym życiu musimy być przygotowani. Dlatego nawet założenie konta oszczędnościowego o korzystnym oprocentowaniu może być decyzją, która okaże się dla nas korzystna w przyszłości.

Czym kierować się podczas zakładania konta oszczędnościowego?

Rosnące oszczędności
Zdjęcie nattanan23 on Pixabay

Niestety, do tych czynników nie możemy zaliczyć oprocentowania kont oszczędnościowych. Jest ono we wszystkich nowych ofertach bardzo niskie i nie znajdziemy raczej oferty, która będzie wyróżniać się swoją konkurencyjnością na tle innych ofert. Nie warto się jednak na tym etapie zrażać.

Ważna jest konsekwencja w oszczędzaniu. Ważna jest również łatwość założenia konta oszczędnościowego. Łącząc te dwa czynniki możemy dojść do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie założenie rachunku oszczędnościowego w tym samym banku, w którym posiadamy konto osobiste. Dzięki takiej operacji będziemy mieli dostęp do konta oszczędnościowego z poziomu naszej bankowości internetowej. Posiadanie dwóch rachunków w jednym banku znacznie też ułatwi dokonywanie operacji pomiędzy nimi i zredukuje koszty takich operacji.

Przeczytaj także: Magia procentu składanego przy oszczędzaniu pieniędzy

Minus dwóch kont w jednym banku

Minusem dostępu do konta oszczędnościowego z poziomu bankowości elektronicznej jest duże narażenie na pokusę wypłaty środków z konta. Dlatego ciekawym sposobem na założenie konta oszczędnościowego jest skorzystanie z usług z innego banku niż nasz podstawowy. Pomoc w wyszukaniu odpowiedniej oferty może zapewnić porównywarka kont oszczędnościowych. Dzięki niej nie będziemy musieli odwiedzać stron internetowych wszystkich największych banków. Taki kalkulator kont oszczędnościowych obliczy, w którym banku możemy uzyskać największe odsetki na koncie oszczędnościowym.

Podsumowując, konto oszczędnościowe może nie wydawać się zbyt atrakcyjnym produktem oszczędnościowym. Obecnie nie zachęca wysokością oprocentowania. Jednak zalety konta docenimy w wielu ciężkich sytuacjach. Dlatego nie warto zaniedbywać oszczędzania i wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *